100 bin lira kira talebini reddeden kiracıya ‘beyzbol sopalı saldırı’ iddiası

Ev sahipleriyle kiracılar arasında kira artışı anlaşmazlıkları sıkça yaşanıyor. Başakşehir’de iddiaya göre bu nedenle yaşanan anlaşmazlık kavgaya dönüştü. 3 yıldır Başakşehir’de bir sitede oturan Hasan Eğilmez’e ev sahibi kirasını artırması gerektiğini söyledi.

Eğilmez son 1 yıldır ev sahibinin 30 bin lira olan ev kirasını 100 bin liraya çıkarmak istediğini iddia etti. Site içerisinde ortalama kiraların 35 bin lira olduğunu söyleyen Hasan Eğilmez, ev sahibine kirayı 40 bin lira yapmayı teklif etti.

DARP RAPORU ALDI

Eğilmez ev sahibi ile konuşmak isterken yanında bulunan diğer kişiler arkasından beyzbol sopasıyla saldırdı. Kafasına ve vücudunun çeşitli yerlerine darbe alan Hasan Eğilmez’i arkadaşı hastaneye götürdü. Darp raporu alan Eğilmez karakola giderek ev sahibi ve kendisine saldıranlar hakkında şikayetçi olacağını söyledi. Eğilmez yaşananları anlattı.

“100 BİN LİRA KİRA İSTEDİ”

46 yaşındaki Hasan Eğilmez, “Başakşehir’de yaşıyorum ailemle birlikte. Dün başımızdan bir olay geçti. Bu zaten bir sene öncesine dayanıyor. Bildiğimiz bu kiracı ev sahibi olaylarından. Ev sahibi burada olmayacak bir bedel istedi. 100 bin lira kira istedi. Biz buradaki fiyatların ne olduğunu bildiğimiz için 40 bin liralık bir teklifte bulunduk. Burada bu dediğim rakamları geçen bir daire de yok zaten. Bunlar illa ki zorla kendilerinin tehditleriyle başka numaralarıyla devamlı bizi arayarak bir seneden beri taciz etmeye başladılar” dedi.

Eğilmez şöyle devam etti:

“Bu süreçte tabii ki eve kapıya dayanmalar devamlı telefonda arayışlar bizi dışarıda gördüklerinde sesli sesli bağırmalar. İnsanların içinde bir taraftan da rezil etme peşindelerdi kendileri. Olay dün büyümeye başladı. Dün akşam saat 19.30 sıralarında çocuklar parkta oynuyordu. Bizim 1 buçuk yaşında bir kızımız var. Bir oğlumuz var 8 yaşında. Bunları ben eve götürürken karşılaştık. Çünkü onlar da aynı blokta kaldıkları için tekrar yine bu kira konusunu açtı. Her zaman her gördüğünde açtığı gibi. ‘Tamam anlaşırız, konuşuruz’ dedim hani görüşürüz bunu tekrar dedim. ‘Yok şimdi görüşeceğiz’ dedi. Ben ‘Verdiğim teklif geçerli’ dedim. ‘Yok ben 100 bin lira istiyorum’ dedi. Bir de bunun üstünde durdu. ‘Yoksa gidersin buradan, ayrılman gerekiyor’ dedi. Ben, ‘Burada çocuklar var dedim hoş değil bu yaptığınız’ dedim.

Kendisi hala diretti. ‘Ben gidiyorum’ dedim. Beni çekti itti ama ben hiçbir karşılık vermedim. Ondan sonra normal bir şekilde evime gittim. Evime gittiğimde akşam bir yürüyüşe geçtiğimizde tekrar parkın oralarda karşılaştık. Yine insanların içinde yine bağırdı saldırdı. Benim bir arkadaş vardı, kendisi onu tuttu. Ben yaşı büyük diye saygımdan dolayı bir şey yapmadım. Birşey de söylemedim orada. Biz normal bir şekilde devam ettik.”

“BEYZBOL SOPASIYLA 4-5 DARBE VURDULAR ARKAMDAN”

Beyzbol sopalarıyla saldırıya uğradığını iddia eden Eğilmez, “Bu bizi takibe aldı yürüyüş yaparken. Biz siteye geldiğimizde bu şahıs zaten planlamış bütün herkesi ayaklandırmış. Sitenin içinde sitenin dışında da bekleyenler vardı beyzbol sopalarıyla, hatta birinde silah da gördük bize silahla gözdağı vermek istedi. Bu indiğinde bir telefon görüşmesi yaptı biraz daha arabasının içinde durdu tam site çıkışında. O arada çıktıktan sonra bana doğru geldi. Ben de tabii kendimi siper almak istedim. Çünkü o tek gelmedi. Orada 5-6 kişi üstüme yürüdü” dedi.

Eğilmez şöyle devam etti:

“Ben arka taraftakileri göremedim. Hızlı bir şekilde arkama geçip beyzbol sopasıyla 4-5 darbe vurdular. Tabii ki darbelerinin etkisiyle yere düştüm. Yere düştüğümde bu kişi tekrar kendi beyzbol sopasıyla ben yerde yatarken kanlar içinde, tekrar başıma vurdu.  Güvenlikler müdahale etmeye çalıştı. Onlara da saldırdılar. Sonrasında zaten bir arkadaşım beni aldı siteden çıktık. Direkt biz hastaneye gittik. Çünkü aşırı kan kaybı vardı. Bu arada orada gittik, tedavi olduk. Ben bu kişilerden zaten şikayetçi olacağım. Darp raporunu aldık. Şimdi şöyle bir söylemleri vardı. Devlet biziz, kanun biziz, savcı da biziz, avukat da biziz. Yani devletime güvendiğim için ben de bugün şikayette bulunacağım. Bundan sonraki süreci sonuna kadar takip edeceğim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x