29’uncu Saraybosna Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu

Bosna Hersek’te bu yıl 29’uncusu düzenlenen Saraybosna Film Festivali’nde (SFF) ödül kazananlar belli oldu. “Saraybosna’nın Kalbi” adıyla verilen ödüller, Saraybosna’daki Ulusal Tiyatro binasında, kırmızı halı geçişinden sonra düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Anadolu Ajansı’nın aktardığına göre, 11 Ağustos’ta başlayan festivalde uzun metrajlı film, kısa film, belgesel film ve öğrenci filmleri kategorilerinde 49 film yarıştı. En İyi Uzun Metrajlı Film dalında ödülü Elene Naveriani’nin “Blackbird Blackbird Blackberry” filmi kazandı. Philip Sotnychenko ise “La Palisiada” filmiyle En İyi Yönetmen Ödülü’ne layık görüldü.

EN İYİ BELGESEL ÖDÜLÜ NEMANJA VOJINOVIC’İN

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü “Lost Country” filmindeki rolüyle Jovan Ginic alırken, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ise “Blackbird Blackbird Blackberry” filmindeki rolüyle Ekaterine Chavleishvili’ye verildi.

En İyi Belgesel Ödülü’ne yönetmen Nemanja Vojinovic’in “Bottlemen” eseri layık görüldü ve En İyi Kısa Belgesel Ödülü de yönetmen Sara Jurincic’in “Valerija” belgeseline verildi.

Yönetmen Kumjana Novakova “Silence of Reason” eseriyle İnsan Hakları Ödülü’nü, yönetmen Gergo Somogyvari ise “Fairy Garden” filmiyle Jüri Özel Ödülü’nü aldı. En İyi Kısa Film Ödülü’nü “27” filmiyle Flora Anna Buda alırken, En İyi Öğrenci Filmi dalında ödülü ise “Falling” filmiyle yönetmen Anna Gyimesi kazandı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x