Bu Bitcoin Tahminleri Şaşırttı: Sıradaki Seviye Bu mu?

Capriole CEO’su Charles Edwards, Bitcoin (BTC)’in ciddi bir yükselişle 6 haneli fiyatlara ulaşabileceği klasik bir fiyat yapısı oluşturduğunu söylüyor.

Bitcoin (BTC) için sırada 100.000 dolar olabilir mi?

Yatırım şirketi Capriole’nin kurucusu ve CEO’su Charles Edwards, 14 Mart’ta attığı tweet’te, 2023’teki BTC fiyat hareketini “çarp ve geri dön” olarak nitelendirdi.

‘Çarp ve geri dön’, bir dizi alçalan tepe noktasıyla başlayan yükseliş eğilimi gösteren bir tersine dönüş modelidir. Aşırı spekülasyon, fiyatları aşırı düşük seviyelere ulaşana kadar düşürür. Fiyat hareketi daha sonra yönü tersine çevirir ve düşüş trendinin sonunu işaretler.

“Dip geri döndü”

Bu hafta 26.000 doları geçerek dokuz ayın yeni zirvelerini gören BTC, daha önce nadiren görülen bir toparlanmanın ortasında. Yazım sırasında 25.000 doların altına düşmesine rağmen, uzun vadede, acımasız 2022 ayı piyasasının ardından analistleri şimdiden heyecanlandırıyor.

Edwards için Bitcoin, 2023’te piyasanın ders kitaplarından çıktı. En büyük kripto bir “çarp ve geri dönüş modelini” gerçekleştirmeye çalışıyor. Capriole’nin kurucusu bu durumu, “Ders kitabı mükemmel Bitcoin ‘Bump & Run Reversal’ dibi geri döndü ve hedef 100.000 doların üzerinde” diye özetliyor. 

Bump & Run Reversal, Bitcoin hangi seviyelere işaret ediyor

Eşlik eden grafikler, yükseliş ve kaçış fenomenini tanımlayarak, BTC fiyatını trend kırılmasının son aşamalarında gösteriyor ve önemli bir direnç/destek dönüşünü sağlamlaştırıyor. Bundan sonra olan – sözde “yokuş yukarı koşu” – çifte altı rakamlı bir hedef verir.

Yine de Edwards, herhangi bir formasyon gibi, çarpma ve koşmanın “başarısız” olabileceğini ve pozisyon veya yatırım stratejisinin temeli olarak kullanılmaması gerektiğini belirtiyor.

Bitcoin’in kritik direnç seviyeleri yaklaşıyor

Mevcut spot fiyatın hemen üzerinde, Bitcoin boğalarının şimdiye kadar üstesinden gelemediği ağır bir direnç alanı yatıyor. Haftalık zaman dilimlerindeki temel hareketli ortalamalar (MA’lar) da benzer şekilde rakipsizdi.

Trader ve analist Rekt Capital, BTC fiyatı ile 200 haftalık MA arasındaki mevcut etkileşim hakkında “BTC için en iyi senaryo, bu mevcut harekette 200 MA’yı kırmaktır” diyor. Önceki retler çift haneli kayıplarla sonuçlanmıştı.

Pozitif enflasyon verileri BTC üzerinde etkisini gösterdi

Kripto para piyasası 14 Mart’ta açıklanan ABD TÜFE verilerinin ardından çift haneli değer kazandı. Kriptokoin.com olarak Bitcoin’in bu esnada 26.400 dolara tırmandığını aktardık. TÜFE, belirli bir yıldaki malların cari fiyatlarının baz dönem içindeki fiyatlara göre değişimini ifade eder. Piyasa oyuncuları şimdi muhtemelen faiz indirimine gidilecek 22 Mart tarihli Fed toplantısını belliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir