Dünyaca Ünlü Şirket, Bu Altcoin’lere Yatırım Yaptı!

Risk sermayesi şirketi Race Capital, Bloomberg News’e göre 181 milyon dolarlık ikinci bir para toplama turunu tamamladı. Kripto para birimleri, altcoin projeleri ve teknolojiye erken aşama yatırımlara odaklanan firma, şimdiden makine öğrenimi geliştirme platformu Sematic ve dijital cüzdan Ottr Finance dahil olmak üzere 10 yatırım yaptı. İşte detaylar…

Ünlü şirket, altcoin yatırımıyla gündeme geldi

Race Capital, öncelikle yeterince temsil edilmeyen girişimciler tarafından kurulan erken aşama teknoloji şirketlerine yatırım yapmaya odaklanan bir risk sermayesi şirketidir. Firma, teknoloji endüstrisinde 30 yılı aşkın deneyime sahip bir seri girişimci ve melek yatırımcı olan Alfred Chuang tarafından 2019 yılında kurulmuştur. Son zamanlarda şirket, 181 milyon dolarlık fonlama turunu tamamladı. Race Capital’in yatırım portföyü ayrıca merkezi olmayan finans (DeFi) projesi Huma Finance, küresel ödeme platformu Ping, Web3 iletişim altyapısı Notifi, kripto para cüzdanı Martian (MDAO), Solana cüzdan Ottr Finance ve ağ veri analiz platformu Umami’yi (UMAMI) de içeriyor.

Race Capital’in genel ortağı Alfred Chuang, şirketin, özellikle Race Capital’in yatırım yaptığı bir kripto para birimi ticaret platformu olan FTX’in çöküşünden sonra, artık merkezi olmayan teknolojiyle her zamankinden daha fazla ilgilendiğini söyledi. Chuang, Race Capital’in “yeterince temsil edilmeyen platformları” ve “yenilikçi merkezi olmayan çözümler geliştiren şirketleri” desteklemeye kararlı olduğunu belirtti. Chuang, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Amacımız, merkezi olmayan finans ve Blockchain teknolojisinin geleceğini inşa eden şirketlere yatırım yapmaktır. Bu teknolojilerin endüstrileri dönüştürme ve büyüme ve yenilik için yeni fırsatlar yaratma potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz.

Şirket, yakından izlenmeye devam ediyor

Race Capital’in merkezi olmayan teknolojiye odaklanması, risk sermayesi endüstrisindeki daha geniş bir eğilimi yansıtıyor çünkü daha fazla yatırımcı Blockchain ve kripto para biriminin büyüme potansiyelinden yararlanmaya çalışıyor.  Merkezi olmayan teknolojiye artan ilgiye rağmen, yatırımcılar kripto para piyasasını çevreleyen dalgalanma ve düzenleyici belirsizlik konusunda temkinli olmaya devam ediyor. Ancak Chuang, Race Capital’in sektördeki deneyimi ve uzmanlığının, firmanın bu zorlukların üstesinden gelmesini ve gelecek vadeden yatırım fırsatlarını belirlemesini sağlayacağına inanıyor.

Chuang, “Kripto para piyasası ve erken aşamadaki şirketlere yatırım yapmanın getirdiği zorluklar hakkında derin bir anlayışa sahibiz. Yatırım stratejimizin ve şirket portföyümüzün yatırımcılarımıza güçlü getiriler sağlayacağından eminiz,” dedi.  İkinci bağış toplama turunun tamamlanmasıyla Race Capital, kripto para birimi ve teknolojiye erken aşama yatırımlarına odaklanmaya devam edecek. Firma yeni nesil merkezi olmayan çözümleri belirlemeye çalışırken, yatırımcılar Race Capital’in sermayesini ve uzmanlığını nereye yönlendirdiğini yakından izleyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir