Görseldeki gizli harfi bulanların zekasından şüphe edin: Harfi 10 saniyede bulanların beyin gelişiminde bir şey olabilir mi?

Görsellerde gizlenen çok sayıda nesne olabildiği gibi bazen de farklı olan harfler aranıyor. Bu testimizde de sizi yeşilin tonlarından oluşan bir yapı karşılıyor. Gri bir zemin üstüne sıralanmış yeşil daireler ve bu daireler arasında da sizi bekleyen bi harf var. Odaklanma gücü yüksek olanlar ve zeka seviyesi yüksek olanlar kolayca harfin ne olduğunu buluyor. Peki siz görseldeki harfi 10 saniyede bulabilir misiniz?

Kişisel gelişim açısından uzmanların da önerdikleri optik illüzyonlar ve zeka testleri, keyifli dakikalar da yaşatıyor. Ara ve bul etkinlikleri, gözlem yeteneğinizi ve zekanızı test etmek için oldukça etkili. Siz gözlem becerilerinizin ne kadar iyi olduğunu test etmek ister misiniz?

Görsele yeniden bakın!

Yeşil daireler odaklandığınız gizli harfi bulmanız hiç de zor olmayacak. Bu görseli çözebilmeniz için görsele odaklanmalısınız. Noktalarda hangi harfin saklandığını fark edebildiniz mi?

Sürenizi başlatma zamanı…

10, 9, 8…

Zeka oyununu 10 saniye içinde doğru şekilde bitirenleri tebrik ederiz. Şimdi sırada doğru harfi bulamayanlar var.

Çözüm:

Yeşil daireler, X harfini gizliyordu. Ancak yakın tonlarda kullanılan daireler bu gizli harfin bulunmasını zorlaştırdı. Doğru cevabı veremeyenler, bu testlere mutlaka devam etmeliler. Böylece dikkatleri zamanla daha iyi bir seviyeye gelecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir