İlişkide Kendinizi Yalnız Hissediyorsanız Sevgilinizin Bir Hayaletten Farksız Olduğunu Gösteren 15 İşaret

Bir ilişkisi olmasına rağmen yalnızlık hissinden kurtulamayanların haklı sebepleri olabilir. Herkesin yalnız hissetmek için bireysel sebepleri olsa da, bir ilişkide tarafların yalnızlığına işaret eden en genel 15 detayı derledik. ?

Kaynak: https://www.marriage.com/advice/relat…

1. Artık birbirinizi özlemiyorsunuz.

İlk zamanlarda sevgilinizden birkaç saat bile ayrı kalınca yaşadığınız özlem krizlerini hatırlıyor musunuz? Buluştuğunuzda sanki aylardır görüşmüyor gibiydi her şey.

Ancak artık o his yok ve birbirinizin yokluğunu eskisi gibi aramıyorsunuz.

2. Sık görüşmüyorsunuz.

İlişkide yalnızlık nedir? Evli olmanıza veya aynı evde yaşamanıza rağmen evinizde yalnız hissetmektir. İki taraf da hep meşguldür, yorgundur veya geç saatlere kadar işi vardır.

3. Artık derin muhabbetler etmiyorsunuz.

En büyük belirtilerden biri de artık partnerinizle konuşamamak.

Önceden en basit konularda saatlerce konuşurken, şimdi birbirinizle iletişime bile geçmiyorsunuz.

4. Birbirinizden habersiz planlar yapıyorsunuz.

İkiniz de meşgul olunca hayliyle farklı hayatlar yaşamaya başlıyorsunuz. Eskisi gibi yakınlaşmak için çaba sarf etmezseniz, yalnız hissedersiniz.

Kısa bir süre sonra evde kalmak yerine dışarda arkadaşlarınızla buluşmayı tercih edeceğinizi fark edersiniz.

5. İlişkideki soğukluğu hissedersiniz.

Onunla bir plan yapmaya çalışırken her seferinde bahane duymak böyle hissettirebilir. Veya hafta sonunu beraber de geçirebilirsiniz, ancak aradaki mesafe hissedilir.

6. Eski tutku yok.

Eskiden uyumak, uyanmak, kahvaltı yapmak gibi günlük ve basit aktiviteleri bile beraber zevkle yaparken, artık o eski ruhtan geriye bir şey kalmadığını fark edersiniz.

7. Farklı ilgi alanlarına yönelirsiniz.

Eskiden beraber yeni şeyler keşfetmeyi isterken, birbirinize uyumlu olmadığınızı fark ederek kendi alanlarınıza yönelirsiniz.

8. Telefon ekranlarınıza odaklanırsınız.

Beraber yemek yersiniz ama ikiniz de telefonla uğraşırsınız. Film açarsınız ama telefona dalarsınız. Samimiyet, bağ kurma ve yakınlaşma gerçekleşmez…

9. Birbirinizin halini hatırını sormazsınız.

İlişkinizde yalnızlığı aşmak istiyor ama partnerinize nasıl hissettiğini sormuyorsanız, işiniz zor. Partnerinize gününün nasıl geçtiğini, nasıl hissettiğini sorup tek kelimelik cevaplar alıyor veya hiç almıyorsanız, işiniz daha da zor. 

İstismarcı ve eş bağımlı ilişkilerde başka kimsenin sizi önemsemediği gibi yanlış düşüncelere kapılabilirsiniz. Bu da size iyice yalnız ve tükenmiş hissettirebilir.

10. İhtiyaçlarınız karşılanmaz.

İlişkiler ortak emek ve sevgiden meydana gelir: İki taraf da birbirini mutlu etmek için uğraşır, ilişkinin sağlıklı devamı için çaba gösterir.  Ancak ilişkide yalnızlık olduğunda, sadece bir tarafın çaba göstermesi ona haksızlıktır. İki taraf da çaba göstermezse, ilişkiden geriye ne kalır?

11. Sağlık durumunuzda ve yeme alışkanlıklarınızda değişimi fark edersiniz.

Çok güçlü insanlar da yalnız hissedebilir. Bu da bazı kişilerde kendini yemeye vurmaya, bazılarında ise iştah kaybına yol açabilir. 

Ayrıca mental sağlık açısından zayıflama riski de vardır. Bu süreçte uzmanlara danışmak hayati önem arz eder.

12. İhanet.

İhanete uğradığı zaman kim yalnız hissetmez?

Sevdiğiniz kişinin size ihanet ettiği gerçeğiyle başa çıkmak tek başınıza zor olabilir; bu süreçte bir yakınınıza veya sevdiğinize danışmak ve ondan yardım almak önemlidir.

13. Kendinizi gitgide iyice izole edersiniz.

İlişkinin düzeleceğine dair umudunuzu kaybettiğinizde, direkt kendi içinize kapanmayı tercih edebilirsiniz.

Ancak bunun bir ilişkiye yararı olmayacağı gibi sizi de iyice yalnız kılmaktan başka bir işe yaramaz. Aile ve arkadaşlarınızdan uzaklaşmak, toksik bir ilişkiden ayrılamamanıza sebep olabilir.

14. Hijyen ve temel ihtiyaçlar önemsiz görünür.

Bir ilişkide yalnız hissetmek, kişiyi mental açıdan kötü etkileyebilir. Bunun işaretlerinden biri de, kişinin kendini salması ve iyi görünmek vb. şeyleri artık umursamamasıdır.

Bazı insanlara duş almak bile zor gelir ve hatta aynaya bakmayı bile istemez. Böyle bir durum söz konusu olduğunda bir uzmandan yardım almak çok önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x