Kurumsal Para Geliyor: Coinbase Yeni Altcoin Duyurdu!

Popüler Bitcoin ve altcoin borsalarından olan Coinbase, yeni bir duyuru yaptı. Borsa, kurumsal yatırımcılara daha fazla güvenlik ve likidite sağlayan yeni bir likit staking çözümü olan Liquid Staked ETH’yi (LsETH) başlatmak için Liquid Collective ile ortaklık kurdu. İşte detaylar…

Coinbase’den altcoin duyurusu geldi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi staking, altta yatan Blockchain ağının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için kripto para birimlerini tutma ve kilitleme işlemidir ve yatırımcılara halihazırda sahip oldukları varlıklar üzerinden pasif gelir sağlayabilir. Likit staking, yatırımcıların varlıklarını bir süreliğine kilitlemek zorunda kalmadan stake etmelerine izin vererek, daha fazla esneklik ve likidite sağlayarak bunu bir adım öteye taşıyor.

Açıklamalara göre LsETH’nin Liquid Collective ile işbirliği içinde piyasaya sürülmesi, düzenleyici yükümlülükleri ve kurumsal yatırımcılar için en iyi uygulamaları karşılamak için en yüksek güvenlik standartlarını sunmak üzere tasarlandı. Liquid Collective protokolü aracılığıyla LsETH basan tüm kurumsal kullanıcılar, bunu hangi borsa veya saklama hizmetinde yaptıklarına bakılmaksızın, Müşterini Tanı (KYC) ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) kontrollerinden geçmiş olacak.

Daha fazla güvenlik sağlamak için LsETH, çoklu bulut ve çoklu bölge altyapısı, teknik destek ekipleri ve hafifletmek için çift imzalama koruması gibi uygulamaları oluşturan Coinbase Cloud, Figment ve Staked dahil olmak üzere çeşitli doğrulayıcı hizmet sağlayıcıları kullanır. Staking’e katılan kurumsal kullanıcılar ayrıca Liquid Collective tarafından yürütülen ve tüm staking ödüllerinin bir kısmını bir program ile korur.

Likit staking alanı gelişiyor

Validator hizmet sağlayıcıları ayrıca altyapı hatalarından kaynaklanan “slashing” olaylarına karşı teminat sağlar. Son olarak, staking’e katılan kurumlar, protokolün büyümesiyle dinamik olarak ölçeklenen bir Nexus Mutual kapsama politikası tarafından korunur. LsETH, daha fazla güvenliğe ek olarak, en büyük borsalar ve saklama hizmeti platformlarıyla entegrasyon yoluyla derin likidite sağlayarak kurumsal yatırımcıların LsETH tokenının benimsenmesi yoluyla DeFi alanına katılmasına olanak tanır.

Coinbase’in kurumsal kolu olan Coinbase Prime; Near, Polygon, Solana, Polkadot, Cosmos, Tezos, Celo ve Aptos dahil olmak üzere bir dizi başka varlık için geleneksel staking’i destekler. Genel olarak, LsETH’nin piyasaya sürülmesi, daha fazla esneklik, güvenlik ve likidite ile staking ve DeFi’ye katılmak isteyen kurumsal yatırımcılar için ileriye doğru atılmış büyük bir adımı temsil ediyor. Gelecekte daha fazla varlığa likit staking desteği ekleme planları ile Coinbase ve Liquid Collective, gelişmekte olan likit staking alanında kendilerini lider olarak konumlandırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir