Lionel Messi’den emeklilik açıklaması! ‘Tadını çıkarmalıyım’

Arjantin’in 2022 Dünya Kupası’nı kazanmasında büyük rol oynayan dünya yıldızı Lionel Messi, şu anki takımı PSG ile geleceği henüz netlik kazanmadı. Arjantinli süperstar, yaptığı açıklamada Dünya Kupası zaferini ve kariyerinin son dönemini değerlendirdi.

MESSI HENÜZ İMZALAMADI

Lionel Messi’nin Paris Saint Germain’le sözleşmesinin sezon sonunda sona ereceği ve yıldız futbolcunun Ligue 1 deviyle yeni bir anlaşmaya henüz imza atmadığı kaydedildi.

XAVI AÇIK KAPI BIRAKMIŞTI

Barcelona Teknik Direktörü Xavi, olası transfer ihtimali ile ilgili olarak, “Burası onun evi ve Barça’nın kapıları ona her zaman açık. Lionel Messi bunu biliyor. Sürekli iletişim halindeyiz. Gelecekte ne yapacağı tamamen ona bağlı. Burası onun evi ve bunda şüphe yok. Tarihin en iyi futbolcusuna burada her zaman yer var” ifadelerini kullanmıştı.

CHRİSTOPHE GALTİER: HERKES KENDİ KARARINI VERİR

Paris Saint Germain Başkanı Nasser Al Khelaifi’nin Lionel Messi ile görüştüğünü açıklayan teknik direktör Christophe Galtier, “Leo, yönetim ve başkanın çok sık görüştüğünü biliyorum. Görüşmelerin detaylarını bilmiyorum. Daha önce de söyledim, herkes kendi kararını verir” ifadelerini kullandı.

BU SEZONKİ PERFORMANSI

Bu sezon Paris Saint Germain ile 32 resmi müsabakada görev alan Arjantinli süperstar, 18 kez rakip fileleri havalandırmayı başardı. Lionel Messi 17 defa da takım arkadaşlarına gol pası verdi.

İşte Arjantinli dünnya yıldızı Lionrl Messi’nin açıklamaları…

Dünya Kupası zaferinin ardından duyduğu şükranı belirten Lionel Messi, “Tanrıya şükürler olsun ki futbolda başarabileceğim her şeyi başardım. Takım arkadaşlarıma bana verdikleri harika hediyeler için teşekkür ediyorum. Teknik ekibimiz ile federasyonumuz her zaman bizim yanımızdaydı ve biz de her zaman gerektiği gibi davrandık” dedi.

Emeklilik hakkında konuşan Messi, “Şimdi benim için futbolda kalan vaktimin tadını çıkarmalıyım. Ne kadar süre daha futbol oynarım bilmiyorum ancak kariyerim boyunca futbol oynamak bana her zaman keyif verdi.” sözlerini sarf etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir