Sabri Sarıoğlu genç yeteneklerin peşinde: İzliyoruz

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Genç Milli Takım Antrenörü Sabri Sarıoğlu, Altınordu’nun ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası 12 Yaş Altı İzmir Cup’ta forma giyen futbolcuları izleyerek milli takımlara oyuncu kazandırmak istediklerini söyledi.

Beinsport’un aktardığına göre Sabri Sarıoğlu yaptığı açıklamada, turnuvanın hem kulüpler hem de A Milli Takım’ın geleceği açısından önemli olduğunu belirtti.

“Genç Milli Takım antrenörleri olarak, kulüplerimizde yetişen oyuncuları milli takımlara kazandırmak için maçları izliyoruz” diyen Sarıoğlu, “Çok güzel bir turnuva oluyor. Katılım da çok yüksek. Güzel maçlar oluyor. İnşallah biz de geleceğin milli takım oyuncularını bulmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

‘İYİ BİR JENERASYON PEŞİNDEYİZ’

Futbolculuğu döneminde Galatasaray ve A Milli Takım formasıyla önemli başarılar kazanan Sabri Sarıoğlu, yine iyi bir jenerasyon yakalayabilmenin peşinde olduklarını dile getirdi.

Genç Milli Takım antrenörlüğüne getirilmesinin ardından yoğun bir çalışma temposuna girdiğini anlatan Sarıoğlu, “Alt yaş gruplarında resmi maçlar bitti. Önümüzdeki senenin milli takımını oluşturmak için havuzu geniş tutmak istiyoruz. Birçok oyuncu izliyoruz. Hiçbir oyuncuyu gözden kaçırmak istemiyoruz.” diye konuştu.

Turnuvaya katılan genç oyuncuların yoğun ilgi gösterdiği Sabri Sarıoğlu, çocukların formalarını imzalayıp fotoğraf da çektirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir