The Sandbox, Ramazan Etkinliğiyle Sahnede

The Sandbox, 5 Nisan ila 24 Nisan tarihleri arasında Ramazan‘a özel ödüllü ve metaverse deneyimli bir etkinlik başlatıyor.

Metaverse girişimleriyle popülerlik kazanan The Sandbox, 5-24 Nisan tarihleri arasında ramazan etkinliği düzenleyecek. Bu etkinlik, Türkiye tarafında yayınlanan ilk özel içerik olarak dikkat çekiyor.

Birbirinden farklı metaverse deneyimi sunan ve ödüllü olan bu etkinlik, Türkiye’de yer alan The Sandbox geliştirici stüdyoları Hungri Games, UGC90 ve Wolves Interactive tarafından hazırlandı.

The Sandbox, Metaverse Deneyimli Ramazan Etkinliğini Başlatıyor

Metaverse projesi The Sandbox, 5-24 Nisan tarihleri arasında gerçekleştireceği Ramazan etkinliğiyle sahneye çıkıyor.

The Sandbox, kullanıcılarına metaverse deneyimi yaşatacağı ve bol ödüller sunduğu etkinliğini üç deneyimden oluşturuyor. Bu deneyimler, Social Hub, Suhoor Drummer ve Ramadan Dinner olarak isimlendirildi. Etkinliğin bu deneyimlerine katılan kullanıcılar, çeşitli görevleri, malzemeler toplamayı (ör. Ramazan spesiyalleri) ve Ramazan hakkında çeşitli bilgiler edinmeyi tamamlayacak.

Etkinlik boyunca görevleri yerine getiren ve etkinliğe aktif katılım sağlayan kullanıcılar, oyunculara sunulan sınırlı sayıdaki Memorabilia’ı elde edebilecek. Ayrıca diğer ödüller arasında, özel Ramazan temalı NFT‘ler ve Mystery Box da yer alıyor.

Mystery Box içerisinde, gerçek bir baklava bulunuyor. Sınırlı sayıda belirlenen bu “Gerçek Baklavalar”, etkinlik sonunda, kişiler dünyanın neresinde olursa olsun random bir şekilde dağıtılacak ve iletilecek.

The Sandbox’tan Metaverse Deneyimi

The Sandbox‘un 5-24 Nisan tarihleri arasında başlatacağı Ramazan etkinliğinde, Ramazan yemeği etkinliğinden çeşit çeşit metaverse deneyimlerine kadar içerikler yer alıyor. Etkinliğe katılan kullanıcılar, bu metaverse deneyiminde, Cami avlusu, misafirperver mahalle ve diğer farklı ortamlarda NPC’lerle tanışabilecek.

Etkinliğin metaverse deneyiminde şu detaylar yer alıyor;

  • Social Hub (Sosyal Merkez) – Bir Sosyal Merkez olarak Ayasofya Camii tasarlandı. Bu tasarımda, Ayasofya’nın meşhur kedisi Gli’de yer alıyor. Kullanıcılar, deneyimde mevcut olan kapılar aracılığıyla diğer Ramazan deneyimleriyle bağlantı kurabilecek.
  • Suhoor Drummer (Sahur Davulcusu) – Metaverse deneyiminin bu halinde, geleneksel sahur anı canlandırıldı. Deneyimde; davulcu, davulcunun insanları uyandırması ve sahur anı yer işleniyor.
  • Ramadan Dinner (Ramazan Yemeği) – Etkinliğin bu deneyiminde, iftar için malzemeler toplama, iftar sofrası hazırlama, pide kuyruğunda bekleme ve top patlatma gibi görevler yer alıyor. Bu metaverse deneyiminde, Sultanahmet Camii de yer alıyor.

Social Hub deneyiminde, 10 dakikalık bir oyun, NPC’lerle tanışma, Ayasofya Camii ve avlusu ve kullanıcılara dağıtılan hediyeler yer alıyor.

Suhoor Drummer deneyiminde, oyuncudan, davulcunun davulunu bulmasına ve insanları uyandırmasına yardım etmesi isteniyor. 20 dakikalık bir oynanış ile ödüller kazanabilme fırsatı sunuluyor.

Ramadan Dinner deneyiminde, oyuncudan, iftar yemeği için hazırlık yapması ve sınırlı bir zaman içerisinde iftar için önemli yiyecekleri toplaması isteniyor. Bu metaverse deneyimi, kullanıcıya, 20 dakikalık bir oynanış ve pide kuyruğu gibi çeşitli aktiviteler sunuyor.

Bol ödüllü, metaverse deneyimli ve gerçek baklava hediyeli etkinlik, Türkiye’de 5-24 Nisan tarihleri arasında başlatılacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*