Filistin Asıllı Bella Hadid Sessizliğini Bozdu: “Ölüm Tehditleri Alıyorum”

Podyumların en sık aranan modeli Bella Hadid, Filistin konusunda sık sık destek mesajı paylaşıp, eylemlere katılıyordu. Ancak 3 hafta önce başlayan İsrail-Filistin savaşına dair sessiz kalan Bella Hadid, büyük tepki çekmişti.

Sessizliği bozan Bella Hadid, Instagram’dan bir mesaj paylaştı. Filistinli iş insanı Muhammed Hadid’in ABD’de doğup büyüyen 27 yaşındaki kızı Bella Hadid “Sessizliğim için beni bağışlayın” diyerek söze başladı.

Ölüm tehditleri aldığını açıklayan Bella Hadid, “Her gün ölüm tehditleri alıyorum. Telefon numaram sızdırılmış ve ailem tehlikede. Artık sessiz kalmayacağım. Korku bir seçenek değil. Filistin’deki insanlar ve çocuklar, özellikle Gazze’dekiler, sessiz kalmamamıza dayanamazlar. Biz değil, onlar çok cesur” dedi.

Hadid “Gazze’ye yapılan saldırılarda hayatını kaybeden ve aile üyelerini kaybeden çocuklar için yas tutuyorum” ifadelerini kullandı.

Ünlü model mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Acı çeken İsrailli aileler için yas tutuyorum. Bölgenin geçmişini bir kenara koyarsak, sivillere yönelik her türlü terör saldırısını kınıyorum. Hiçbir çocuk veya insan ailesinden alıkonulamaz. Bu hem İsrailli hem de Filistinli insanlar için geçerli. Filistinli olmanın ne kadar zor olduğunu anlamak çok önemli, dünya bizi barış istemeyen teröristler olarak görüyor.

Ailem, 75 yıldır Filistin’e karşı işlenen şiddete tanık oldu. Birlikte hareket etmeliyiz. Hepimiz biriz, Tanrı bizi eşit yarattı. Savaşın kuralları vardır ve ne olursa olsun bu kurallara uyulmalıdır. Nerede olursak olalım liderlere bu konuda baskı yapmalı, Gazze’deki acil ihtiyaçlar unutmamalı ve Filistinli masum sivillerin bu savaşta unutulmamasını sağlamalıyız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x