Spotify, Kullanıcılarına Ayda 15 Saatlik Sesli Kitap Dinleme Süresi Hediye Ediyor

Dijital müzik platformu devi Spotify, kitapseverlere mükemmel bir hediye sunuyor. Premium kullanıcılar, 150 bin kitaplık arşiv arasından artık ayda 15 saatlik sesli kitap dinleyebilecekler. Detaylar içerikte. ?

Kaynak: 1

Spotify, sesli kitap hizmetinde önemli bir güncellemeyi hayata geçiriyor.

Geçtiğimiz yıl, sesli kitap pazarına adım atan popüler müzik ve podcast uygulaması, kullanıcılara sunduğu seçenekleri ve avantajları artırarak bu alandaki etkisini genişletmeyi planlıyor.

Spotify, Premium kullanıcılarına 150 bin kitaplık devasa bir sesli arşiv sunarak kitap severler için cazip bir alternatif haline geliyor.

Kullanıcılar, bu geniş içerik havuzundan her ay 15 saat boyunca ekstra bir ücret ödemeden faydalanabilecekler.

Daha fazla sesli kitap dinlemek isteyen kullanıcılar ise ek paketleri satın alma opsiyonuna sahip olacak.

Bu önemli gelişme, Spotify’ın sesli kitap dağıtıcısı Findaway’i 119 milyon dolara satın almasının ardından geldi. Bu stratejik alım, şirketin sesli kitap kataloğunu önemli ölçüde genişletmesine olanak tanıdı. Şimdi Spotify, yeni sesli kitap kataloğunun yaklaşık yarısını Premium abonelerine sunuyor.

Yenilenen sesli kitap hizmeti, tüm Premium bireysel hesaplar, Aile ve Çoklu hesaplar için de geçerli olacak.

Bu özellik ilk olarak Birleşik Krallık ve Avustralya’da kullanıma sunulacak ve daha sonra ABD’de de hayata geçirilecek. Spotify, kullanıcılara kişiselleştirilmiş müzik, podcast ve şimdi de sesli kitapları tek bir platformda sunmanın onların en sevdikleri sanatçılar, podcast yayıncıları, içerik oluşturucular ve yazarlarla daha kolay ve etkili bir şekilde bağlantı kurmalarını sağlayacağına inanıyor.

Premium aboneler, çevrimdışı dinleme seçeneği ve otomatik yer imi özelliği sayesinde sesli kitapları daha esnek ve kesintisiz bir şekilde dinleyebilecekler.

Bu gelişmenin Türkiye’deki kullanıcılara ne zaman sunulacağı ve Türkçe eserlerin kataloğa dahil edilip edilmeyeceği ise henüz netlik kazanmış değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x