Ucuz Olduğu İçin Yaptırdığı Dudak Dolgusundan Sonra Yaşadığı Komplikasyonları Anlatan Kadın

Dudak dolgusu daha dolgun bir dudak görüntüsü isteyenlerin vazgeçilmezidir. Fakat nerede yapıldığı istenmeyen sonuçları önlemek adına çok önemlidir. Ucuza yaptırmak isteyen genç kadının yaşadıkları ders verir nitelikte oldu.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/health/24351…

Dudak dolguları güzel görüntüsünün yanında risk de taşıyor. Ucuz olduğu için seçtiği yerde genç anne, başarısız bir dudak dolgusu işleminin ardından saldırıya uğramış gibi göründü.

Galler, Denbighshire’da yaşayan kadın, Ocak ayındaki travmatik işlemden sonra bowling topu gibi göründüğünü ve bir ay boyunca bir maskenin arkasına saklanmak zorunda kaldığını söylüyor.

Şöyle diyor: ‘O sırada çocuklarla çalışıyordum ve tüm öğretmenler evde sorun yaşadığımı düşünüyorlardı. Birinin bana vurduğunu düşündüler. Bütün çocuklar “yüzündeki de ne öyle”’ deyip duruyordu.’

Facebook’ta bulduğu uygulayıcının sigortası olup olmadığını kontrol ettikten sonra Natalie’ye 1 ml için sadece 75 Sterlin ödemesi gerektiği söylendi ve Natalie bunun çok ucuz olduğunu düşündü.

Şöyle dedi: ‘Önce üst dudağımı yaptırdım ve adil olmak gerekirse iyi gitti, çok hızlıydı. Sonra alt dudağımın yarısını yaptı, diğer tarafa geçti ve dudağımın dişime değdiğini hissettim, içeri doğru gidiyordu. Dudağım bir anda yüzümde mor bir bowling topuna dönüştü.’

Uygulayıcı daha sonra şişmeyi durdurmak amacıyla Natalie’nin dudağındaki dolguyu sıkmaya başladı.

Natalie sözlerine şunları ekledi: ‘O sırada bilmiyordum ama başka birine gittiğimde dudağa çok fazla girdiğini ve bir kan damarını patlattığını söylediler. Açıkçası o sırada uyuşuk olduğum için gerçekten hissedemedim ama ertesi gün yüzüm simsiyah oldu.’

Natalie, uygulayıcının kendisinden bu aksilikten kimseye bahsetmemesini istediğini ve olanları aralarında tutarsa kendisine 10 sterlin geri ödeme yapacağını söyledi. Genç kadın, “On sterlin çok büyük bir hakaretti” dedi.

Natalie, ‘Bana geri gelip daha fazla dolgu yaptırmam için yalvarıyordu’ dedi. Başka bir müşterinin uygulayıcı hakkında endişelerini dile getirdiğini gören Natalie, aylar sonra hikayesini sosyal medyada paylaşmaya karar verdi ve Ticaret Standartlarına şikayet etti.

Natelie, “Diğer kızları ucuz dolgu maddelerine karşı şüpheci olmaları konusunda kesinlikle uyarıyorum. Tehlikeli ve günün sonunda bu sizin yüzünüz.” dedi.

Denbighshire İlçe Meclisi, Kamu Koruma görevlilerinin soruşturma yürüttüğünü doğruladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x