Uzman Görüşü: Ocak’ta Sepette Olmasını İsteyeceğiniz 4 Altcoin!

Yeni yıl hızla yaklaşırken, kripto para sektörü yılı yükseliş notuyla kapatmak için mücadele ediyor. Bu bağlamda kripto uzmanı Ana Zirojevic, 2023’ün sonunda güçlenen ve bu nedenle iyi bir satın alma fırsatını temsil eden dört altcoin projesine bakıyor. Uzmanlar bunların Ocak’ta sahip olmak için iyi seçimler olduğunu düşünüyor.

Listenin ilk sırasındaki altcoin: Helium (HNT)

Helium (HNT), ABD’de ayda 20 dolarlık sınırsız cep telefonu planı ve Non-Fungible Token (NFT) ödülleri sunan Helium Mobile merkezi olmayan kablosuz ağının lansmanıyla telekom pazarını sarstı. Sonuç olarak kendi yerel tokeninin fiyatı kayda değer artış gördü.

Yazı sırasında bu altcoin 7,97 dolar fiyattan işlem görüyordu. Bu fiyat son 24 saatte %12,91’lik bir düşüşe karşılık geliyor. Bununla birlikte HNT, son verilere göre geçtiğimiz ay %265,96’lık muazzam bir kazanç elde etti. Buna ek olarak önceki yedi günde %27,85’lik bir artış gördü.

HNT 30 günlük fiyat grafiği.

İkici sırada Draper’ın sevdiği Stacks (STX) geliyor

Bu arada Stacks (STX), artan sosyal hacimlere göre Solana (SOL) ve NEAR Protocol (NEAR) ile birlikte sosyal medyada en çok trend olan üç altcoin arasına girdi. Bu arada Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, risk sermayedarı Tim Draper, Stacks’a övgüler dizdi. Draper’in bu olumlu yorumları Stacks ağının yerel tokenını daha da yukarılara taşıdı.

Sosyal medyada trend olan ilk 10 token. Kaynak: Santiment

Nitekim, STX yazı sırasında 1,45 dolar fiyatla el değiştiriyordu. Bu arada altcoin gün içinde %2,87 düşüş yaşadı. Ancak yine de son verilere göre hafta genelinde %33,25’lik önemli bir artış gördü. Dahası, aylık grafiğinde %131,61’lik etkileyici bir ilerleme kaydetti.

STX 30 günlük fiyat grafiği.

Ligin ön sıralarından Cardano (ADA) da listeye giriyor

Cardano (ADA), ekosistemi geliştirmek ve halkı eğitmek için çaba göstermeye devam ediyor. En son duyurularından biri, Blockchain eğitimi sağlamak ve enerji sektöründeki teknoloji kullanım örneklerini keşfetmek için Brezilya’nın petrol devi Petrobras ile bir ortaklık oldu.

Halihazırda ADA’nın mevcut fiyatı 0,60 dolar. Altcoin, günlük %0,15’lik bir düşüş kaydederken bir haftada %4,79 değer kaybetti. Bununla birlikte son verilerine göre, önceki 30 günde %60,28’lik kayda değer bir artış gördü.

Cardano 30 günlük fiyat grafiği.

Son sıradaki altcoin: Fantom (FTM)

Fantom (FTM) sadece fiyatta ilerleme kaydetmekle kalmıyor, aynı zamanda yeni adreslerin istikrarlı artışına yansıyan ağının yükseliş büyümesini de kaydediyor. Popüler kripto analisti Ali Martinez’e göre FTM için yükselen bir talep var. Analist, bunun muhtemelen 2024 Ocak ayında da devam edeceğini tahmin ediyor.

Fantom günlük aktif adresler. Kaynak: Ali Martinez

Bu arada Fantom, yazı sırasında 0,47 dolar fiyatından el değiştiriyordu. Bu da günlük %8,97 artışa işaret ediyor. Ayrıca altcoin son verilere göre hafta genelinde %10,49 ilerleme kaydetti. Dahası, geçen ay %53,39 kazanç sağladı.

Fantom 30 günlük fiyat grafiği.

Her şey göz önünde bulundurulduğunda, yukarıdaki altcoin projeleri son haftalarda önemli bir güç gösterdi. Bu da önümüzdeki haftalarda daha fazlasını yapma olasılığının güçlü olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, yatırım yapmadan önce kişinin kendi araştırmasını ve risk tolerans analizini yapması çok önemli.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ve analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce uzmanın da dediği gibi kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x