Yeşil Sol Parti’den Ali Yerlikaya’ya yalanlama

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), İç İşleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın örgüt üyesi olduklarını öne sürdüğü iki kişinin Ağrı milletvekilleri Heval Bozdağ’ın aracı ile sınırı geçmeye çalışırken yakalandıkları yönündeki iddialarına yanıt verdi.

Yeşil Sol Parti’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklama ile olay yalanlandı. Açıklamada, “İçişleri Bakanı gerçekleri saptırarak algı operasyonu yapıyor” denildi.

Yeşil Sol Parti’nin konuya ilişkin o açıklaması şöyle: “İçişleri Bakanı gerçekleri saptırarak algı operasyonu yapıyor. Gözaltına alınanlar Gençlik Meclisimizin (Ronahi Tunç) ve Parti Meclisimizin (Hazal Karabey) üyesidir. Kongre çalışmalarımız için Heval Bozdağ vekilimizle birlikte Ankara’dan Ağrı’ya gitmişlerdir. Gözaltına alındıklarında arkadaşlarımız bu durumu açıklamışlardır. Adliyedeki ifadelerinden sonra önce serbest bırakılmışlar, ancak ısrarla Adliyede tutulmuşlardır. Daha sonra da itiraz üzerine ve beyanlarına rağmen haksız yere tutuklanmışlardır. İçişleri Bakanının açıklaması yargıya müdahaledir ve algı operasyonudur. Bu hukuksuzluğu kınıyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x